220

WRESTLERS

(22)

WT
(seed)
SCHOOL FIRST LAST YR W L SEC Pl ST Pl TOURNAMENT
Results
Comments
220
(1)
Upper Lake Bradley Sneathen 10 23 5 Green and Gold-3
Lou Bronzan-6
Pirate Invitational-2
Dennis Jensen Invite-1
Kroppman Memorial-1
NCS ranked 6th
loss to Pomilia
Beat Bednar Ukiah
1-1 with Roe DLSalle
Beat Peterson Heritage
Beat Emmanuele Livermore
Loss to Cruz Windsor
Beat Relie Freedom
Beat Lenhart Dublin
Loss to Vasquez Berkely
beat Smith Vintage.
220
(2)
Vintage Dominic Smith 12 19 7 Vista Tourney-4
Pinole Xmas Classic-1
Sierra Nevada Classic-8
Dennis Jensen Invite-2
Armijo Invitational-3
220
(3)
Willits KC Brown 12 23 7 McKinleyville-2
ASICS So Cal Challenge-8
Sutter Lions Invite-1
Eureka-2
two time ncs qualifierr
1st inleague
220
(4)
Mission San Jose Matt Melnykov 12 15 3 Rick Swift Memorial Ironman-1
Bay Area-5
Mat Classic-4
inj defalt at mat classic for 3rd.
220
(5)
Ukiah Jack Bednar 10 19 13 Green and Gold-3
North Coast Classic-3
Top 12 at Joe Rios
HM in the NCS
2-3 Loss to Brown (Willits #8th in NCS)
220
(6)
Freedom Michael Relei 10 13 9 Bay Area Invite-5
Pirate Invitational-5
220
(7)
Rancho Cotate Orion Piombo 12 3 0 Snowden Memorial-1
Top 12 NCS '19
220
(8)
Foothill Jack Madden 12 8 5 Kermit Bankson-2
220
(9)
Santa Rosa Timothy Bankston 11 12 4 Kermit Bankson Invite-3
American Canyon Classic-3
Half Moon Bay 5th place
18/19 NCS Alt
220 Eureka John Bailey 10 14 12 Nor Cal Beast-8
Sutter Lions Invite-6
North Coast Classic-4
220 Maria Carrillo Joseph Gorman 11 8 6
220 Dublin Clark Lenhardt 12 7 7 Pirate Invitational-3
Kermit Bankson-5
220 College Park Mikey Gonzalez 11 7 11 Kermit Bankson Invite-4
Lou Bronzan Invite-8
-6
220 Dougherty Valley Kevin Gong 12 6 8
220 Cloverdale Brian Richards 10 5 17 Dennis Jensen Invite-6
220 Healdsburg Jesse Graves 11 3 4
220 Windsor Logan Lino 10 2 2
220 Maria Carrillo 2 Ivan Rodriguez 11 0 0
220 Pittsburg Keoni Washington 12 0 0
220 Newark Memorial Luis Ortiz 10 0 0
220 Maria Carrillo 2 Antonio Downing 11 0 0
220 Hoopa Valley Ginty Erickson 9 0 2